Light Connections
 
 
 

שדות האנרגיה האנושיים 

 

מירב אמיתי-כהן

הכתבה התפרסמה במגזין "דרך האושר" בחודש מאי 2004

 

 

המטפלים בשיטת ה- EMF האיזון האלקטרומגנטי, מתייחסים לגוף האדם כאל מערכת חשמלית שזורמים בה סיבי אנרגיה עדינים. מכיוון שקיים קשר בין איכות החיים לאיכות האנרגיה, בני האדם צריכים לחזק ולכייל את אנטומית האנרגיה שלהם כדי לחיות חיים מאוזנים והרמוניים עם הסביבה. טרנספורמטור לגוף האדם.

 

בשלהי צהרים אביביים ביקרתי בספריה הקרובה לביתנו עם ילדי הקטנים. כמיטב המסורת, הקראתי להם סיפור מתוך אחד הספרים שמצאו חן בעיניהם ולאחר מכן ביקשה בתי לשאול אותו. מעטה הניילון שבו היה עטוף הספר נקרע לאחר שבתי עלעלה בו בדרך הקצרה עד לעמדת ההשאלה. כפקידה ביורוקרטית מן המניין, נתנה הספרנית הראשית מבט אחד בספר האומלל ומיד החלה לגעור בי: "למה הספר נראה כך? מדוע העטיפה אינה מסודרת?"

 

מה שקרה מהרגע הזה והלאה קשה לי להסביר אפילו לעצמי. אני, שבדרך כלל קו הפעולה שלי בסיטואציות כאלו הוא התעצבנות פנימית, התגוננות ובקשת סליחה על מעשיה הנלוזים של בתי - הגבתי אחרת לגמרי. בלי לחשוב הסברתי בנימוס תקיף כי אנחנו נמצאים בספריה לילדים, שלקוחותיה הפעוטים לא אמורים לחשוש מהחזקת ספר בידיהם, ולכן על מפעיליה לדאוג לתחזוקה הולמת יותר של הספרים. התשובה שלי הובילה להתנצלות מהספרנית חמורת הסבר ולהשפלת מבט נבוכה של הספרניות האחרות. אומנם אין ברשותי הסבר לפשר ההתנהגות הלא אופיינית לי, אבל אני יכולה לספק השערה נסיבתית - באותו בוקר עברתי את הטיפול הראשון בשיטת ה- EMF, טכניקת איזון השדה האלקטרומגנטי.

 

יישות ללא התחלה וללא סוף

 

באמצע שנות ה-70, אמריקאית בשם פגי פניקס דוברו, חיפשה אחר סודות האושר, והחלה לעשות מדיטציה לפי השיטה שהיתה מקובלת באותה תקופה. במהלך אחת החוויות הרוחניות הללו, הפכה פניקס-דוברו, באמצעות פרץ אנרגיה מדהים, לדבריה, ליישות ללא התחלה וסוף. השילוב, שאותו היא מגדירה כאהבה אינסופית והתמלאות כל גופה באנרגיית אור, לא היה מצב שלו ציפתה, אך האירוע הזה הוביל אותה למסע של 15 שנות חיפוש.

 

כאשר ב-1988 חזרה על עצמה אותה החוויה, קיבלה פניקס-דוברו תקשור מיישות אור נקבית, שבו ניתנה לה רשת של אנרגיה אלקטרומגנטית אוניברסלית, או בשמה הפופולארי יותר - רשת הכיוונון האוניברסלית (UCL). הרשת, הבנויה מסיבי אור המקיפים אותנו ויוצרים שדה אלקטרומגנטי הקיים במרחק של עד 60 ס"מ מגופנו הפיזי, דומה לשריון בלתי נראה, המושפע ומופעל באמצעות המודעות, הרגשות והמעשים שלנו.

 

בטיפולי ה- EMF, אותם פיתחה פניקס-דוברו, מוזרמת אנרגיה דרך המטופל, תוך שימוש בידיו ובכוח כוונותיו של המטפל, ללא מגע בגוף הפיזי, למעט מספר הנחות ידיים קלות מפעם לפעם.

התנועות, שנראות כאילו נלקחו משעור טאי-צ'י, מלוות במשפטים קבועים שאומר המטפל בקול רם. כל טיפול מכיל שלב של הכנת השדה האנרגטי, ניקוי הסיבים ומרכזי האנרגיה השונים, איזון האנרגיה בשדה ובמרכזי האנרגיה, וחיזוק והעצמה של תבניות אנרגיה הקיימות בו.

 

יחד עם לי קרול, מתקשר וסופר שכתב את סדרת ספרי קריון, משמשת כיום פניקס-דוברו חלק מצוות מנחים בסמינרי קריון הנערכים ברחבי העולם ובהם מועברים סמינרים בנושאים כמו גורל ובחירה, המערך האנרגטי המקיף אותנו, המבנה הגנטי התורשתי והנרכש, פרקים בפיזיקה ובאסטרונומיה של היקום, חינוך ילדים, ועוד.

 

אנרגית זהב

 

תמר גנישר, מטפלת ומכשירה מטפלים בשיטת EMF, התוודעה אליה כאשר לפני כשלוש וחצי שנים, קמה יום אחד, לאחר 15 שנות עיסוק באנרגיה על היבטיה השונים (טיפול בשיאצו, רייקי, קריסטלים, תקשור ועוד הרבה שיטות אחרות - מ.א.כ) וחשה ריקנות. "אובייקטיבית הכל היה בסדר", היא מספרת, "אבל קול פנימי אמר לי שיש עוד משהו.

 

בהזדמנות מסוימת הונח בידי דף הסבר על השיטה וידעתי מיד שזהו זה. זמן קצר לאחר מכן למדתי וחוויתי באופן אינטנסיבי את השיטה במהלך שבעה ימים, כאשר בזמן ההכשרה הייתי מטפלת ומטופלת גם יחד. לאחר מכן התרסקתי לרסיסים. כל מה שהיה תקוע פשוט התפרק - פיזית, רגשית, תפיסות המחשבה שלי. במשך כשישה שבועות גופי התנקה. בתהליך חוויתי כאבי ברכיים עזים, שלא חשתי מעולם. הגעתי באמצע הלילה לחדר מיון, חמש פעמים, והרופאים לא מצאו דבר. המפתיע היה שבבוקר התנהגתי כאילו לא קרה דבר. הכאבים נעלמו...

 

היו לי גם "נפילות מתח" שהתבטאו בעייפות רבה, שהיתה יכולה להתרחש גם תוך כדי שיחה עם מטופל או מכר. הרגשתי "שבר כלי", ולא היה מישהו בארץ שילווה אותי בתהליך הזה. היום המצב שונה לחלוטין - אני חיה ונושמת את ה- EMF 24 שעות ביממה, ותומכת במטופלים שלי לאורך כל הדרך.

כתוצאה מהשיטה אני אדם טוב יותר בכל רמה תפקודית, ויכולה להתרווח ולומר לעצמי שסוף סוף אני באמת מרוצה".

 

גנישר מזמינה אותי לחוות את חווית האיזון האלקטרומגנטי על בשרי ואני נעתרת בחשש מה. לאחר ההתרווחות על מיטת הטיפולים, מכוסה בשמיכה כאשר ברקע מושמעת מוזיקה רכה ונעימה, אני מקשיבה לאמירה שהיא משמיעה בתחילתו של כל טיפול: " מהבורא שבתוכי אל הבורא שבתוכך, וכל מה שאנו מביאות עמנו למפגש זה, הבה ונתחיל". אני מצפה לחוש את אנרגית הזהב זורמת בגופי, אבל דבר לא קורה. גנישר חגה סביבי, מעבירה את ידיה מעל איברי גופי ללא מגע, ובכל פעם עוצרת בנקודה מסוימת ואומרת אמירה קבועה. אני סקפטית מכיוון שעדיין לא קרה דבר... בעוד עיני עצומות, אני שומעת אותה מעל ראשי, ידיה מרחפות מעליו ולפתע אני מרגישה לחץ עצום באזור הרקה השמאלית - וזו הפתעה עבורי.

 

גנישר מאמינה כי רמת האמונה של המטופלים לגבי השיטה אינה רלוונטית. "השיטה מוצלחת דווקא כי איננו מבינים כיצד היא עובדת", היא טוענת. "אני לא שוללת פסיכולוגיה בכלל, אבל יש אנשים המגיעים לטיפול שיחתי ו"מסובבים את המטפלים על האצבע הקטנה", כי "בדיבור ובהבנה" הם חזקים, אבל הם אינם יכולים להתחבר לרגש ולחוויה. אני מתייחסת לשיטה כאל בקבוק מים. אם את רוצה את יכולה למזוג מים מהבקבוק ולשתות לרוויה ככל שתרצי. אם לא, את פשוט תשאירי אותו שם"...

 

תבניות של סיבי אנרגיה עדינים

 

הטכניקה עצמה מתבססת על התיאוריה כי כל חומר, בין אם הוא חי, צומח או דומם, הוא תופעה אלקטרומגנטית, וכי השדה האלקטרומגנטי שלו נספד לתוך החומר כולו בצורת סיבי אנרגיה עדינים. אצל בני האדם קיימות תבניות שונות של סיבי האנרגיה האלה, היוצרות אנטומיה אנרגטית בעלת השפעה ניכרת על הגוף הפיזי ועל התודעה של האדם. מאחר ואנחנו ישויות של אנרגיה, הרי שקיים קשר בין איכות החיים שלנו לבין איכות האנרגיה שלנו. אנרגיה איכותית מתבטאת בבריאות הפיזית, הרגשית, השכלית והרוחנית. מטרת איזון השדה האלקטרומגנטי הוא לנהל חיים מאוזנים ולחיות בהרמוניה עם הסובב אותנו באמצעות מודעות לגוף האנרגטי שלנו.

 

ה- EMF נועד להביא למודעות שלנו את קיומה של רשת אנרגטית קוסמית. כדי לנצל חלק גדול יותר מאנרגיה זו בחיי היומיום שלנו, לפי שיטה זו עלינו לאזן, לחזק ולכייל את אנטומית האנרגיה שלנו. אחת המערכות הפועלות במסגרת האנטומיה האנרגטית של האדם מורכבת מסיבי אור ואנרגיה אופקיים שיוצרים לולאות בעלות צורה של שמונה (8) המחלחלות ומתמזגות אל תוך סיבי אור ואנרגיה אנכיים, המקיפים את האנטומיה האנרגטית שלנו, ובסופו של דבר מחברים אותנו אל אותה רשת קוסמית.

 

למעשה, האנטומיה האנרגטית של האדם מתפקדת בדומה לפעולתו של השנאי החשמלי (הטרנספורמטור- מ.א.כ) המעביר אנרגיה ממעגל חשמלי אחד למעגל חשמלי אחר. איזון שדה האנרגיה האלקטרומגנטי נועד לאפשר לאנרגיה של האדם להיפתח ולזרום במעגלים רבים ככל האפשר ולהתחבר לרשת הקוסמית.

הטיפול בטכניקת האיזון האלקטרומגנטי דומה לאתר בנייה, שבו מתקיימים ארבעה שלבים ראשונים, המשולים לאבני הבניין, שאותם ניתן לעבור שוב ושוב אצל המטפל, בכדי לבדוק ולתחזק : איזון בין שכל לרגש (שלב I), הכוונה ותמיכה עצמית (שלב II), אנרגיית הליבה (שלב III), ולסיום - פוטנציאל עתידי (שלב IV). העבודה מתמקדת בעוררות מערכת רשת הכיוונון האוניברסלית, שהיא התשתית המחווטת.

 

לאחר שהבסיס איתן, מגיע שלב השדרוג העצמי, ואלה הם ארבעת השלבים הבאים. "תמיד כשפוגשים מאסטרים וגורואים", מספרת גנישר, "אנו אומרים לעצמנו כמה היינו רוצים להיות כמוהם. אך למעשה אנו בדיוק כאלה, כך שיש אפשרות לתרגל מספר תכונות המכונות 'אלוהיות' שגם לאותם מאסטרים יש, כמו למשל ענווה, ביטחון, הארה, אומץ, התמדה, הבנה, ועוד. כל מפגש טיפולי מבין הארבעה הנוספים עוסק בחלק מהתכונות הללו, והמטופל בונה את המפגש, בדיוק כפי שבארכיטקטורה, הבסיס הוא זהה אך עיצוב הבית או תוכו שונה מאדם לאדם.

 

אנשים מספרים שזה גורם להם לעשות את מה שהם אוהבים ולאהוב את מה שהם עושים. במצב של איזון, אנו מסוגלים להתכנס לשביל של חיינו, לייעוד ולמשימה שבאנו לעשות כאן. התהליך אף פעם לא נגמר ולעיתים אני מדמה אותו למעין מכון כושר אנרגטי. היום אני יכולה להרים 'שני טון' של אנרגיות, אולי עם קצת מאמץ, אבל מסוגלת".

 

להדליק את האורות בבת אחת

גנישר מיטיבה לתאר את הצורך בטכניקת איזון השדה האלקטרומגנטי באופן ציורי למדי. "כל כדור הארץ עובר שינויים אנרגטיים, וזה מוכח מדעית", היא אומרת. "רמות האנרגיה שהאדמה פולטת משתנות, הקוטב הצפוני זז, ישנן סערות שמש, נפלטות קרני גמא, כלומר מתרחשים תהליכים שלא קרו בעבר, והכל בתיאום עם תהליך קוסמי, כשאנו, תושבי כדור הארץ, נוטלים בו חלק. כתוצאה מאותו שינויים ביקום, חל שינוי באנרגיה שאנו נושמים. לעיתים אנו לא מסוגלים לעכל זאת ומקבלים פריחות ואסטמה או מתעצבנים...אם היה מצב שבו כדור הארץ היה מוצף לפתע במים, היינו צריכים להסתגל ולהתאים את עצמנו - לגדל מערכת זימים, סנפירים וקשקשים, לערוך את כל השינויים המתאימים.

 

אנו חיים כיום ב"מים אנרגטיים" שכאלה, בדומה לאינפוזיה... עדיין לא השתנתה כל האנרגיה אבל קיימת יותר ויותר נוכחות של אנרגיה "חדשה" שלא היתה קודם".

  

ומה קורה בזמן המפגש הטיפולי?

 

"ברגע שסיבי האור מופעלים עוברת בהם אינפורמציה, נערכת סריקה אנרגטית לא מודעת, המנפה את מה שכבר לא רלוונטי בחיים, כך שבמהלך הזה מוסרות המסכות המזויפות שעטינו מפחד ה "אני האמיתי" שלנו. על המטופל להדליק את ה 'מפסקים' האלה ולבחור האם הוא רוצה להדליק את כל האורות בבת אחת, כפי שאני אישית עשיתי בתקופה הלא קלה שעברתי, או להדליק לאט לאט בכל פעם נורה של 40 ואט. יש לזכור כי המערכת מתפקדת כל הזמן בדיוק כפי שחשמל זורם בחוטים, אך על המטופל להסכים לעבור את התהליך בקצב שלו".

 

פעולת האיזון, בעיני רוחה של גנישר, דומה מאוד לפעולותיו של המחשב, הכוללות סריקה, העלאת קבצים וגם, איך לא - ניקוי וירוסים. "המידע שנמצא בסיבי האור והאנרגיה מועבר באמצעות לולאות, נתיבי מידע, אל הביולוגיה שלנו, ולזמן הווה, כלומר אל המסך", היא מסבירה לי. "כל לולאה מעבירה אינפורמציה מן המחשב, כלומר מהסיבים, אל מסך חיינו.

 

באותו אופן, אם יש לך קובץ לא טוב, חוזרת הודעת "שגיאה", אולם ברגע שאת מנקה את הקובץ מכל הוירוסים והאפקטים המשניים שנצמדו לו, הקובץ ממשיך להישאר שם, הוא עדיין משרת אותך, אך את מתחילה לעבוד עם דברים שרלוונטיים לך".

 

מדוע חווית את ה"התרסקות" הזאת, כפי שאת מכנה זאת, לאחר שהכרת את השיטה?

 

"הפחד הכי גדול הוא לגלות עד כמה אנחנו עוצמתיים, ולא עד כמה אנו חלשים. הרבה אנשים לא רוצים להשתנות מכיוון שזה דורש מהם להסתכל על עצמם ולהתחייב למהפך בחייהם. בדיעבד, שמחתי שלא ידעתי שיהיו לי כאבים עזים או "נפילות רגשיות", כי אם הייתי יודעת, אולי לא הייתי עושה את זה...

 

אני פוגשת אנשים שלא רוצים להשתנות, ואומרים: "הרעיון נחמד, אבל יש לי כל מיני מחויבויות אחרות עכשיו".

 

יש לזכור שהיתה זו בחירתי שלי לעבור כך את תהליך השדרוג האנרגטי, שיכול לעיתים להיות תובעני, ולהעלות בתהליך ההתנתקות דברים שקשה להתמודד עמם. אך כל אחד חווה זאת בצורה אחרת, לאו דווקא קשה, ממש כפי שתינוקות שונים לומדים לזחול, ללכת, או נגמלים מחיתולים, בקצב האינדיבידואלי שלהם. יש אנשים שהתהליך כאילו "עובר לידם" ללא כל זעזועים...

 

להיוולד מכוונן

 

רבים מן הילדים הצעירים נולדים מחווטים היטב לרשת הכיוונון האוניברסלית, ומכונים ילדי האינדיגו, הקריסטל ועוד. "ילדים אלה", מספרת גנישר, "מאובחנים לא פעם כבעלי הפרעות קשב והתנהגות. השיטה עובדת נהדר על ילדים עם בעיות אלו, ולעיתים אף מהווה תחליף מצויין לריטלין. אני מאמינה כי ילדים אלה נולדים עם תחושת מלכות לא ממומשת, הם מודעים יותר מהרבה אנשים שחוו עשרות סדנאות של מודעות עצמית. הם נקיים, טהורים ובעלי יושרה, הם נולדים משוללי קארמה, ולכן גם חפים מפחד".

 

טכניקת איזון השדה האלקטרומגנטי מתוארת בספר "ילדי האינדיגו", שנכתב על ידי לי קרול וג'אן טובר (ויצא בעברית בהוצאת 'אור עם'), והוביל הורים רבים להכיר את רזי ה- EMF:

בנה בן ה-9 של גלית נגר אובחן כסובל מהפרעת קשב, ולמרות שהוא "ילד מיוחד", המערכת הסובבת אותו מסרבת לקבל אותו ככזה. "בני היה מאז ומתמיד ילד מאוד אינטליגנטי, שונה וייחודי. לאחר שקראתי את הספר, הבנתי שזו הדרך הנכונה לטפל בו, בעצמי ובכל בני המשפחה", היא מספרת. "עברתי טיפולים והיום התקשורת שלי בעבודה השתפרה, אני כבר לא נפגעת מדברים קטנים, וגם הילד מגיב מצוין לטיפולים".

גלית מספרת כי בנה התחבר לטכניקה בצורה טבעית וטובה אף יותר ממנה. "רואים שהרעיון לא זר לו", היא מדגישה, "הוא מבין ויודע על מה מדובר ולכן אני דבקה באמירה כי הוא ילד מיוחד, ילד אינדיגו. לאחר שניסינו דרכים שונות, כולל פסיכולוגים שונים, אני מאמינה שזה הכיוון, ואני אופטימית לגבי העתיד"!.

  כל הזכויות שמורות לתמר גנישר - קשרי אור © 2007-2020