Light Connections
 
 
 

שדה החלומות

 

יעל חן

הכתבה התפרסמה במגזין "סגנון" / עיתון "מעריב" בחודש פברואר 2002

 

תמר גנישר היא מטפלת בטכניקת "איזון השדה האלקטרומגנטי", וזה אומר לעשות סדר ברשת סיבי האור והאנרגיה המקיפה כל אדם. לדברי גנישר, בעזרת השיטה ניתן להגיע לריפוי עצמי ולתחושת שלווה וסיפוק, ואת כל זה היא עושה, לטענתה, בארבעה שלבים בלבד.

 

בדקות הראשונות של הטיפול שמעבירה אותי תמר גנישר, מטפלת בטכניקת איזון הנקראת EMF, אני חשה צמרמורת בכל הגוף, מסוג הצמרמורת שאנו חשים למשמע שיר מרגש או למראה סצנה בסרט, כזו שנוגעת לנו בנשמה. היא פונה אליי במשפט: "מן הבורא שבתוכי אל הבורא שבתוכך, וכל אשר אנו מביאים איתנו למפגש הזה, הבה ונתחיל". והיא אכן מתחילה לטפל בי, תוך כדי שהיא אומרת משפטים נוספים, שאני שומעת-לא-שומעת. מול עיני מרצדים צבעים מדהימים, תמונות מקסימות שאני חשה שהן שייכות איכשהו אליי, לעברי. כשאני מסיימת את הטיפול, אני מרוגשת מאוד.

 

גנישר, 51, היא אם לנמרוד בן ה-17. את השיטה הנקראת "איזון השדה האלקטרומגנטי" למדה מהממציאה והמורה, פגי פניקס דוברו, מקונטיקט שבארצות הברית. גנישר, הוסמכה על ידיה להורות את השיטה.

 

- מה אומרת השיטה?

"היא מדברת על שדה אנרגיה אנושי, הנמצא בסביבת כל אדם. זו מערכת שמורכבת מסיבי אור ואנרגיה ארוכים ואנכיים, וסיבי אור ואנרגיה אופקיים, שיוצרים לולאות בצורת הספרה 8. הלולאות מחוברות זו לזו, ולסיבים הארוכים של הרשת. מכיוון שהרשת אינה מכווננת כמו שצריך אצל רוב האנשים ואינה מתפקדת באופן מלא, גם אנחנו מתפקדים בצורה לא מושלמת. השיטה דואגת לאזן בין הסיבים, ובתוך כך תורמת לריפוי עצמי של המטופל ולתחושה שהחיים שלו שלווים ומספקים יותר".

 

- אילו בעיות בתפקוד את יכולה לפתור?

"אנחנו מתפקדים עם המון בלבול, מבוכה, פחד, לחצים, אינטנסיביות. השיטה עוזרת להקים עמוד שדרה אנרגטי ומכוונת את החיים. כל מפגש טיפולי מייצר היערכות חדשה באנטומיה האנרגטית שלנו, המעורר את היכולות העצמיות שלנו. לכל אדם יש תבניות אנרגיה משלו, והטיפול מעורר אותן".

 

- איך זה קורה?

"באמצעות 4 סוגים של מפגשים טיפוליים. המפגש הראשון מביא להפחתת מתחים ומטפל באיזון האנרגטי בין הראש לבין הלב. המפגש השני משחרר בעדינות מעצורים ששמורים בהיסטוריה האישית שלנו ובונה תבנית חדשה של הכוונה עצמית, מבלי להזדקק לחוות מחדש את האירועים המכאיבים. בשלב השלישי נבנית תבנית המאפשרת חיבור חזק ויציב לאנרגיה של ה "עצמי", תוך קבלה של תובנות חדשות. המפגש האחרון בונה תבנית חדשה של תקשורת עם הפוטנציאל האישי, שהוא גם העתיד שלנו".

פניקס, מספרת גנישר, גילתה את השדה האנרגטי בתקשור. "היא הבינה שכולנו נולדנו עם המערכת הזו, אצל רובנו היא רדומה. השדה נמצא מחוץ לגוף, כשיש בסך הכל 12 מערכות סיבים אורכיים: שלושה מאחור, שהם ההיסטוריה שלנו מיום לידתנו ואף לפני כן. ההיסטוריה כוללת בעיות, טראומות, כאבים. הסיבים נמצאים מאחור ולכן לא פעם אנשים אומרים: "כבד לי בחיים", או "אני סוחב תיק". משני צידי הגוף יש עוד סיבים, שלושה מכל צד שהם ההווה, מלפנים יש עוד שלושה סיבים שמסמלים את העתיד, את הפוטנציאל".

 

- לכל אחד יש "תיק" בחיים?

"בהחלט. מחלות, חולשות, זכרונות ילדות קשים, ובעיקר חזרה על אותו דפוס התנהגות. הקבלה קוראת לזה "תיקון" ומסבירה איך אנחנו חוזרים לכאן בכל פעם לגלגול חדש בכדי לתקן את מה שפישלנו בגלגול הקודם, אבל לא תמיד אנחנו מצליחים לתקן. הרי הידע, התובנה, קיימים בתוכנו, ובכל זאת אנחנו חוזרים על אותן השגיאות. השיטה משחרת אותנו מהחזרה המיותרת הזו".

 

- בארבעה טיפולים? זה נשמע פשוט מדי.

"ברגע ש "מעירים" את המערכת ומכיילים אותה מחדש, האדם מגלה שאותו תפקיד שהוא ממלא בחיים, תפקיד שהוא לקח על עצמו, כבר לא רלוונטי. הוא משתנה, משנה את חייו".

 

- יש אנשים שבאים לטיפול נוסף?

"יש שמגיעים לרענון אחרי זמן. המצב שונה אצל כל אחד, יש כאלה שבוחרים לשחרר במהירות, באופן מודע או לא מודע, את כל אותם דפוסים מעכבים בחייהם. ישנם כאלה שעושים זאת בקצב איטי יותר. השינויים אינם תהליך חד פעמי, אלא תהליך שנמשך כל החיים. לפעמים אדם מגלה, חודשים ארוכים אחרי שהוא היה אצלי, תגובות אחרות לסיטואציות מוכרות, התנהגות שונה למשהו מוכר ולא חביב".

 

- מה בעצם קורה בטיפולים?

"ההתחלה היא הערכה אנרגטית שאני מבצעת למטופל, אחר כך אני מתחילה בתהליך של "ניקוי": סיבי האנרגיה נמתחים. בשלב הבא מתחיל תהליך ה "איזון": אני מניחה ידיים על מרכזי אנרגיה בגוף ובסופו של דבר יכולה להופיע אצל המטופלים תחושה של חמימות או קרירות, כשהרווח בין טיפול לטיפול נע בין שבוע לבין שלושה שבועות. בכל פעם המערכות מתעוררות, האיזון גורם למערכות האנרגטיות, המנטליות, הנפשיות והרגשיות להתאזן, והטיפול ממשיך בעצם חודשים ארוכים לאחר שהאדם כבר נפרד ממני".

 

- את אדריכלית במקצועך, איך זה משתלב עם השיטה הזו?

"אני אדם מאוד יציב, אבל מזה 15 שנה אני עוסקת במה שיש "מעל ומעבר". נחשפתי לאזוטריה ולמיסטיקה בטיולים בארץ ובעולם. כשהייתי צעירה יצאתי לטיול סביב העולם, לדרום אמריקה. איש לא שמע על המקומות שהייתי בהם. פגשתי שם שיטות טיפול ואנשים מדהימים. זה היה ה "בקרוב" של החיים שלי, טיול נאיבי שהיום אולי לא הייתי עושה אותו, כי עזבתי בית, חבר, ויצאתי מבלי לדעת לאן. כשחזרתי, הקמתי משפחה, התחלתי לתכנן בתים, עד שנסעתי לארצות הברית לכמה שנים. כשחזרתי, כבר לא רציתי אדריכלות".

 

- איך הגעת לשיטת ה-EMF?

"למדתי שיטות טיפול בתחום ההוליסטי והאנרגטי, כמו שיאצו, רפואה סינית ויפנית, טאי צ'י, צ'י קונג, רפלקסולוגיה, איזון קריסטלי, שחזור גלגולים, קריאה בקלפים. טיפלתי באנשים, עד שקראתי מאמר על פגי, הייתי בהרצאה שלה והבנתי שזהו. הגעתי למנוחה ולנחלה".

 

- מה היה מיוחד בה?

"היא האשה הכי אותנטית שאני מכירה. כיום היא כבר לא מטפלת, רק מרצה בכל העולם. נסעתי אליה לצרפת, שם העבירה השתלמות לאנשים מכל העולם. זו היתה חוויה אדירה. אחר כך קיבלתי ממנה הסמכה ואני עורכת סדנאות ומכשירה מטפלים".

 

- מי מגיע אליך?

"לטיפול מגיעים אנשים שרוצים להרגע, להירפא, אם כי אני לא מחליפה רופא מכל סוג שהוא. מגיעים מי שרוצים להבין את עצמם, להגביר בטחון ולשפר תדמית, לצמוח. מי שעוד בא, הם מטפלים ששמעו על השיטה ורוצים עוד משהו, להעשיר את הנפש".

 

- את מדברת במשך כל הטיפול. למה?

"בשיטה יש משפטים מובנים כמו "הבה ניצור כוונה לשחרר מגבלות שאפשר כרגע לשחרר", או "הבה ונתכוון ליצור התעצמות פנימית שלך לגבי כל מה שהיית רוצה להפעיל', ועוד. כל טיפול מסתיים במשפט: "אני מברכת אותך ואת הבורא שבתוכך". אלה משפטים שחודרים פנימה ועושים עבודה. ברגע שהאנרגיה מתחילה להתאזן, נוצרים חיבורים בין המערכות, סיבים שנקטעו בגלל הפרעות, הדחקות וטראומות מתחברים זה לזה, הצ'אקרות מתאזנות, המרידיאנים מתאזנים, נוצרת מערכת יכולות".

 

- הטראומות נמחקות?

"זו השאיפה. לטראומה יש מטרה, זוהי חוויה לימודית קשה. השיטה אומרת: או קיי, זו חוויה לימודית? אבל כבר למדנו, אין צורך ללמוד אותה שוב ושוב. השיטה גומלת אותנו מהצורך לבחור שוב ושוב את הבחירה הלא מוצלחת, להתענות, לסבול, להתאמץ".

 

- מה השתנה בך בעקבות השיטה?

"נהייתי יותר בטוחה בעצמי, יותר אסרטיבית, אני שקטה יותר, לא פעם אני נמצאת בעין הסערה ומוצאת את עצמי בשקט. לא באדישות, אבל בשקט. פעם הייתי אדם לחוץ, פחדן. לא האמנתי בעצמי, ביכולות שלי. גם הגוף שלי השתנה. לבשתי בגדים במידה 46 ואני היום מידה 40, בלי דיאטה. הגוף שלי התארגן מחדש. עד שהתחלתי לעבוד עם השיטה, נזקקתי כנראה לנפח שהיה לי בכדי שיראו אותי. נדרשתי להפגין נוכחות, כי לא הייתי בטוחה בעצמי. מרגע שתפסתי בטחון, לא הייתי זקוקה לנפח החיצוני. זה נשמע כמו פלא, אבל הפיזיולוגיה שלי התארגנה אף היא בעקבות השיטה".


  כל הזכויות שמורות לתמר גנישר - קשרי אור © 2007-2020