Light Connections
 
 

 

שיעור בהיסטוריה - דצמבר 2017

מפי קריון באמצעות לי קרול

 

תרגום ועריכה: תמר גנישר

 

 

 

ברכות יקרים, אני קריון מהשרות המגנטי.

 

אני יודע היכן אני נמצא. האם אתם יודעים? באמת?

אתמול, באירוע קטן יותר, רוב הנוכחים - בעיקר נשים - הגיעו על מנת להתחיל את האנרגיה המיוחדת הזו. ואחזור על הדברים שמסרתי שם..

לפני 28 שנים, כאשר שותפי (לי קרול, ת.ג.) פתח את דעתו לפוטנציאל שעשוי להיות יותר ממה שהכיר, התרחש דבר מה נוסף: התחיל למענו חינוך איטי ביותר, לשם יצירת ברית עם קריון, ברית שגדלה עם אהבה ואמון, הולמות, ואפילו הגיון.

בתקופה ההיא, העולם כולו חגג בתפילות לאל אחד, היו נביאים, מרפאים, העבירו מסרים מהעבר השני, היתה אמונה בחיים לאחר המוות שפלנטה כולה מאמינה בכך באופן כלשהו - ועדיין לא היה בהכרח מקובל הרעיון של ישיבה על כסא ויצירת קשר ישיר. ולקח לו זמן רב להבין שהשליחים/המבשרים/הנביאים בעצמם, כל אותם בני אדם שהמידע ניתן להם, היו בעצם מתקשרים..

וכי איך תכנו בצורה אחרת ספר שנכתב בידיהם של בני אדם - גברים ונשים - המכונה 'דברי האל' - דבריהם של גברים ונשים בהשפעה של תקשור?

יקרים, קיים קשר וחיבור ביניכם ובין מה שנמצא מעבר לכם, יהא אשר יהא - אתם יכולים לכנות זאת בכל שם שתבחרו..

 

ולאחר התחיל להגיע המידע של מה שהיה: אל אוהב, יפהפה, חסר שיפוט, שמחבר את הדברים יחד, נשמות שתמיד היו שם לא נבראו בהכרח רק להיות על הפלנטה.

אנרגיה ישנה של הטבע האנושי הושמה ויוחסה לאל - וזה עדיין כך - שהאל חסר תפקוד ממש כמו בני האדם, שיש לאל חוקים, משמעת כלשהי, שאכפת לו מה בני אדם עושים, ולאיזה כיוון הם פונים - ימין או שמאל - ואם בני אדם טועים, הרי שהאל היפהפה והאוהב הזה יעניש את נשמותיהם לנצח.

 

יקרים, זה אינו האל, זו רק הדעה של הטבע האנושי.

קיים שינוי מאוד איטי - בעיקר לאחר השינוי של שנת 2012 - קיימת התעוררות בקרב רבים כל כך, הגורסת שאולי הדברים אינם בדיוק כפי שסיפרו לנו?

אלה שאוהבים את הנביאים שלהם יכולים עדיין לאהוב אותם ולהבין שיתכן שהאל שהם ייצגו גדול הרבה יותר ממה שסופר בכל מכלול אמונות והשקפות - הנביאים יפהפיים ומלאים בידע, אהבה, חוכמה, נדיבות, טוהר, עוצמות ריפוי - ואילו האל הרבה יותר אוהב, אדיב..

זה מצב הדברים כיום.

השינוי הזה מתחיל לעורר רבים כל כך לפוטנציאלים.

אינכם בהכרח יושבים באור ומשתנים. אתם יושבים באור ורואים דברים שלא ראיתם בחשכה. כך שניתנת ההזדמנות לכל אדם לראות משהו שהוא לא ראה לפני כן.

לא מניחים על פני הפלנטה כל אנרגיה של הדרכה שלא היתה שם לפני כן. במקום זאת, אלה בני האדם - כפי שהיה תמיד וכפי שאמור להיות - ששולטים על עצמם באמצעות רצון חופשי, וההארה המתרחשת מושגת רק באמצעות אותו רצון חופשי.

בשעה שאור יידלק על הפלנטה, רצונם החופשי של מיליארדים יתחיל לראות זאת, או שלא יראה זאת.

 

הנשמות העתיקות הן הראשונות שמתעוררות. הנשמות העתיקות שנמצאות כאן, או שיקראו את הדברים בעתיד - והן חלק מההתנסות הלמוריאנית.

עלינו להתחיל בהתחלה, ולמסור לכם מעט תובנות לגבי האופן בו התרחשו הדברים. ובכל פעם שנדבר אודות ההיסטוריה, ההיסטוריונים והמדענים שיקראו זאת 'יגלגלו את עיניהם' ויפסיקו לקרוא..

 

לכן אני פונה להיסטוריונים ולמדענים, ומבקש מהם להמשיך לקרוא רק עוד קצת, ברצוני לספר לכם משהו אודות הטבע האנושי.

היסטוריונים, ארכאולוגים - האם אתם מתרגשים מההיסטוריה האנושית? והתשובה היא חיובית, שאלמלא כן לא הייתם פונים לכיוון הזה, לומדים ומקבלים תארים, עוסקים בכך, ונרגשים לגבי הדברים שהאנושות עשתה וכיצד כל זה קרה - ועדיין, הכנסתם את עצמכם לקופסה על פי מה שאתם מאמינים שהתרחש..

בבית ספר המורים מציירים לכם תמונה של מה שנתגלה, ועל בסיס זה מניחים השערות לגבי הסבירות שהדברים התרחשו כך או אחרת - אולם הם באמת אינם יודעים מה התרחש באמת!

ישנה אקסטרפולציה הגיונית [אומדן של ערכו של משתנה מחוץ לתחום הערכים שבו הוא נתון, ת.ג.] שהופכת להיות הדגם לגבי הדברים שהתרחשו על הפלנטה.

הייתם חושבים שהיסטוריונים, ארכיאולוגים, או מדענים, היו מחפשים לגלות דברים טובים יותר - אולם יקרים, באנרגיה ישנה, לינארית והגיונית הם ממשיכים לחפש כל זמן שהממצאים תומכים בקופסת האמונות שלהם, וכאשר הם מוצאים משהו שנמצא מחוץ למה שלימדו אותם, הם בדרך כלל משליכים אותו...

גם הפיסיקאים נוהגים כך - זהו הטבע האנושי, וזהו המבנה שיתחיל להשתנות! וזהו מבנה, שרבים אינם מזהים אפילו שהוא קיים.

קופסת האמונה של המדע וההיסטוריה מתחזקת את עצמה בהתבססות על הדברים שכבר נראו ולא על הדברים שטרם נראו.

 

לכן, כאשר אנחנו מתחילים לדבר על הפלנטה בדרכים שאינן נלמדות בבתי ספר - אין בוחנים זאת, וזה מושלך באופן מיידי בטענה שזה יותר מדי אזוטרי וחסר ראיות.

אני יושב לפני נוכחים - ואלה שיקראו מאוחר יותר - ואגיש לכם היסטוריה יפהפיה, מעבר לידיעה של החינוך על פני הפלנטה, היסטוריה שלא בהכרח מתאימה לקופסאות הלמידה המקובלות.

אם יפתחו את הקופסאות האלו ויאפשרו את הפוטנציאל והאפשרויות של חלק מהדברים האלה - זה יהיה מסלול מהיר לפוטנציאל מרהיב ומפואר, למידע הרבה יותר גדול, מלא בנפלאות, הרבה יותר ממה שקיים כאשר אתם מביטים בזאת כעת.

ההיסטוריה של האנושות היא כה מפוארת בהתפתחותה ובאופן שבו הגעתם לכאן - לא במה שאתם עשיתם, אלא במה שהאל עשה..

יקרים, אם טרם הבנתם זאת עד כה, הרי שישנם סוגים שונים של רשומות אקאשיות. אנחנו מבקשים מכם להתמקד ברשומות האקאשיות של 'נשמתו של בן האדם'.

בכל פעם שנדבר על נשמות, נגדיר זאת כ'נשמתו של בן האדם'.

ישנם סוגים שונים של נשמות, אולם בתוך 'נשמתו של בן האדם' קיים האל. זוהי הנשמה היחידה בה שוכן האל.

זה התחיל כאן על הפלנטה, החזיונות שהיו לרופא (דר. ג'והן ראיין, ת.ג.) הן כה נפלאות מכיוון שהן מטפורות כאלו שבני אדם יכולים להבין אותן, לצייר, אולי לא לתפוש לגמרי אולם תהיה בתוכם תמונה של מה שהיה עשוי להתרחש לאו דווקא כאשר הגעתם לכאן, אלא אפילו בשלבי התכנון לפני הגעתכם לכאן - כיצד כל זה מתעורר לחיים, כיצד זה מתחבר ו'ננעל' יחד, כיצד נאספים כל הדברים במערת הבריאה, כיצד מגיעים למצב בו אתם יושבים כאן היום כפי שהנכם.

 

לכל אחד מכם, מיליארדים, יש נשמה כה מפוארת, ונשמתם של אלה שיושבים כאן לפני היום עשויה להכיל את למוריה.

אני מעט מקדים את עצמי..

קיימת 'נשמה קוסמית'. המילה נשמה אינה כה נאותה כאן, מכיוון שאתם מחשיבים נשמה למשהו ששייך לכם. לשמכם, לגופכם.

סיפרנו שהנשמה הקוסמית מתארת אתכם כאשר אתם נמצאים ב'בית' ואינכם נמצאים כאן על פני הפלנטה - וגם זה אינו תיאור מדויק. ה'נשמה הקוסמית' היא מי שהנכם ביקום. אין כל התחלה וסוף למי שהנכם.. אתם מגיעים לפלנטה הזו ועוזבים, לעיתים כה קרובות, חייכם קצרים כל כך ומערבים נשמה אחת - הנשמה הקוסמית הופכת להיות באופן חלקי לנשמה האנושית עבור הזמנים שאתם כאן - חלק ממי שהנכם נשאר בעבר השני, אתם כבר יודעים זאת ומכנים אותו 'העצמי הגבוה', אתם מודעים לכך שתמיד חלק מכם הוא מעבר למי שאתם כאן..ושכל כך הרבה מכם נמצא כאן.

זוהי הנשמה שאתם מכירים - הנשמה האנושית..

 

ברצוני לספר לכם אודות 'הנשמה הקוסמית', זו שראתה את היווצרותו של כדור הארץ.

הייתם שם הרבה לפני שבכלל חשבתם על קיומו של היקום.

ל'נשמה הקוסמית' יש רשומות אקאשיות משל עצמה.

בכמה יקומים נטלתם חלק, לדעתכם? בכמה פלנטות של בחירה חופשית נטלתם חלק, נשמות עתיקות? אינכם יכולים לדעת או לתפוס זאת, מכיוון שהרשומות האקאשיות שלכם זוכרות רק את הרשומות האקאשיות האנושיות. אינכם רשאים ללכת מעבר לכך.

וכאשר אינכם נמצאים כאן, אתם מבינים שהתמונה הרבה יותר גדולה.

 

ברצוני לספר לכם - אני מזמין את הביולוגים, ההיסטוריונים להקשיב גם כן - אתם יכולים להצמיד כל תוכנית שתבחרו להתפתחותו של תא יחיד לבן אדם, אולם זה לא יהיה נכון ומדויק - כמה שהייתם משערים וחושבים על הזמן שהיה נדרש לכך, הרי שעל פי התיאוריות שלכם זה היה לוקח זמן נצחי כדי להגיע מתא יחידי לבן אדם..

הפלנטה הזו התפתחה באופן ביולוגי על פי תוכנית מפוארת שאינה מקרית, ובאופן די מהיר מכדי שזה היה יכול להיות רק מקרי. זה היה עיצוב אנושי!

האהבה התחילה כבר מראשיתם של הדברים, ברמת המיקרו. זה היה בלתי אפשרי לחלוטין לברוא בן אדם תוך זמן קצר, בהתחשב בחיים שהיו כאן על הפלנטה. הטילו קוביות משחק, ותהיו קרובים לסיכויים שהיו שזה יקרה, אם תתקבל תוצאה של 6-6 במשך 10 שנים רצופות..

ישנם כמה ביולוגים המתבוננים בזה, מריצים את החישובים במחשבים שיש להם, חוקרים בתורתו של דרווין ובדברים נוספים, על מנת להבין כיצד היה אפשרי ליצור סוג כזה של התפתחות - ומתחילים להכיר בכך שזו לא הדרך בה הדברים קרו, ללא תודעה ותכנון שעולים על כל מה שאתם חושבים שקיים כאן.

אתם יכולים להאיץ זאת פעם אחר פעם, שוב ושוב, עד שתגיעו למקום בו בני האדם היו מוכנים לזרעים מן הכוכבים.

 

ישנה עדות לכך. הפלנטה הזו התפתחה באופן מהיר הרבה יותר מאשר מקריות בלבד. ואז הגיעו הפליאדים...

יקרים, ישנם אלה מכם שעדיין אינם מבינים מה היתה למוריה. למוריה לא היתה 'גן עדן' - גן העדן היה קיים עשרות אלפי שנים לפני למוריה, ולפני שהזרעים נזרעו..

סיפור הבריאה שאתם קוראים בכל כך הרבה כתובים הוא מדויק ואמיתי, והוא מטפורה, וקרה ממש כך.

חזרו לדברים הבסיסיים, הנכונים והמדויקים שלמדתם כילדים - 'סיפור גן עדן' הוא מטפורה לגאיה, שהיא האנרגיה של האם.

גאיה היתה גורם/אמצעי כה מקדם ומועיל בהתפתחות המקודמת כל כך של בני האדם. גאיה שיתפה פעולה באופן כה רב בדרכים שאתם טרם יודעים עליהן, בדחיפה והאצת המהירות בה הדברים היו אמורים להתרחש - המעבר המהיר כל כך למעשה מתא בודד, מחיידקים, אל בן אדם, מתוכנן ומעוצב לגמרי, מוכן להתחלה.

זה היה יותר מברירה טבעית, זה תהליך שנדחף, וגאיה היתה כאן על מנת לקבל זאת.

לגאיה אין רק אנרגיה - יש לה גם תודעה, ואנחנו אפילו מכנים זאת 'נשמתה של גאיה', הנשמה הקולקטיבית.. 'מחבקי העצים' יודעים על מה שאני מדבר..אינכם מחבקים רק עץ אחד, אתם מחבקים למעשה את כל העצים..

 

גן עדן הוא גאיה. אדם וחוה הם שמות המגדרים - גברים ונשים.

על פי הסיפור המטפורי היפהפה הזה, הגיע מלאך, הראה להם ושתל בהם את הידע של אור וחשכה. ומצוין בכתובים שהידע לא היה שם לפני שהוא הגיע - זה המלאך שנתן להם אותו.

זה מדויק ואמיתי, בני האדם היו מוכנים ל'הזרעה' של המידע אודות אור וחשכה. זה קרה עשרות אלפי שנים לפני למוריה. זה התחיל לפני 200,000 שנים.. אם תשוו זאת לגילה של הפלנטה שלכם - 4 מיליארד שנים - הרי שכל זה כאילו התרחש רק אתמול..

ולאחר התרחש משהו נוסף - האצה - כאשר האנושות התחילה להשתנות - וקיימות עדויות לכך - ולא היתה יותר ככל היונקים שהיו על הפלנטה.

ביולוגים שמו לב לכך, בהיסטוריה שהם יכולים לראות, והם חוקרים זאת.

 

למוריה? היא היתה לפני 50,000 שנים, ושימשה כן שיגור של לימוד והוראה. הגעתם לשלב מסוים בו התחילה ההוראה, ואלה מהכוכבים שהזריעו אתכם, הגיעו על מנת להישאר..

יקרים, בכמה תרבויות במקומות שונים - כולל התרבות האמריקאית - טוענים שהם עדיין כאן.. לחלקם יש שמות אגדתיים - פלה, למשל.. האין זה מעניין שהאל של הר הגעש, האי עצמו, כל מה שקיים, הוא בעצם אשה? ('האי הגדול' בהוואי, ת.ג.)

ביוון, האלים היו גברים בתחילה, ולאחר היוונים הביאו אותם למצב של חוסר תפקוד [ קריון צוחק..] ואילו פלה נשארה אותו הדבר..

פלה היא ההד המטפורי של האם הפליאדית, המבינה, העוצמתית, האוהבת, החכמה. זו אגדה, אולם זה חשוב לגבי המקום בו אתם נמצאים (הוואי, ת.ג.).

פרק הזמן המסוים הזה בהיסטוריה - יבשת 'מו' הקטנה, ל-מו-ריה, היתה ההר הרחב והגדול ביותר על הפלנטה, שנדחף מעלה במשך זמן מה באמצעות המאגמה של אזור הגישה הרגיש על מנת לזרוע את כן השיגור הזה, ורובכם השתתפתם בכך, פעם אחת בלבד, על ההר הזה.

 

זה היה מאוד מיוחד, לא חזרתם והתגלגלתם כאן פעם אחר פעם, שוב ושוב, הייתם כאן רק פעם אחת, וזה יצר משהו מעניין בתרבות של למוריה. כולכם הגעתם לכאן בפעם הראשונה, והיה חייב להיות עיגון, קרקוע בצורה של האמהות הפליאדיות, המורות, שיצרו קבוצה של בני אדם שחיו זמן רב מאוד, וגם הם היו המורים.. היתה חייבת להיות סוג של יציבות הוראה זהה, כדי שתגדל הבשלות והבגרות של המידע.

ולכן לא התאפשרה הגעתם של 'חדשים', שהיו מגיעים והולכים, ללא אותה יציבות של הישארות כלשהי והעברת המידע הלאה - וכך אותה קבוצה של בני אדם הפכו לנשמות העתיקות של למוריה, רק מעטים.. חלק מהם נמצאים ונוכחים כאן. חלק יודעים שהם היו כאן אלא שהם אינם מודעים לתפקידם בעת ההיא, הם אפילו אינם זוכרים את שמותיהם הלמוריאניים, אולם הם היו חלק מלמוריה - ואיני מתכוון לאלה שרק עברו שם, אני מתכוון לאלה שנשארו שם זמן רב.

 

שותפי לא היה מורה, ולכן לא היה בהכרח אחד מאותם אלה שנשארו זמן רב. זה מעניין [קריון צוחק..] לא היתה כל חשיבות למי שהוא היה או מה שהוא עשה. המורים נמצאים כאן, חלק מהם מורים גם עתה, ואלה יהדהדו הכי הרבה עם האדמה כאן.

 

זה מחזיר אתכם לזמנים של לפני 50,000 שנים, נדבר על כך, ונמסור לכם מידע על הקפיצה של קלדרה, נדבר על מקואה, תובנות לגבי מה שבאמת התרחש, אולם יקרים, בל נשכח שבהיסטוריה הלא כתובה של האנושות, שלא נראתה, לא נתגלתה, אתם יושבים באחד המקומות הרוחניים החשובים ביותר עבור הפלנטה כולה.

 

זו לא היתה טעות שההר הזה ניצב בזמנו באמצע של האוקינוס השקט. לא היתה גישה אליו, איש לא הגיע אליו, לא יכלו לטמא אותו, לשנות אותו, לכבוש אותו, והוא נשאר אותו הדבר במשך אלפי שנים. הטוהר היה זהה, הלימוד וההוראה היו זהים, ואותן אמהות נשארו..

אם תשאלו כיצד יצור כלשהו, מפלנטה כלשהי, או מכל מקום אחר, יכול לחיות במשך אלפי שנים, אשיב שהפליאדים הגיעו מפלנטה בוגרת ומפותחת, בה הביולוגיה לא היתה נחוצה כפי שאתם חושבים כיום. לפני זמן רב, נשמתם נשזרה עם הביולוגיה שלהם כך שהם היו כמעט נצחיים בשילוב והתאמה ביולוגית.

הם בחרו להגיע ולעזוב מבעד למעטה/צעיף. הרבה התייחסו אליהם כמו אל, אולם יגיע יום בו אתם תהיו ממש כמותם.

זוהי התכנית, זה מה שהתרחש בשנת 2012, תחילתו של המחזור הזה שהוא כה נפלא, זו הסיבה לפמליה שמגיעה, למלאכים שבאים לכאן, הסיבה לכך שעיני הגלקסיה כולה נשואות אליכם - הכל בעקבות מה שהתרחש אז ומה שמתרחש כעת, כל הדברים המוזרים שאתם רואים על הפלנטה המשתנה כל כך, ואתם מודאגים מכך.. כל זה הוא אודות השינוי. המערכתיות של המערכות חייבות להשתנות ולהיות מותמרות, על הדברים להתמוטט ולהיבנות מחדש על מנת שהיושרה תתחיל שוב מחדש.

 

הדברים שאתם לומדים כאן הם הליבה והרוחניות של הלימוד וההוראה של האמהות שהיו כאן.

היו מוכנים 'להוריד חומרים' בעודכם נמצאים כאן - אני מדבר לאלה שנמצאים עכשיו על ההר כאן איתי, היפתחו ל'הורדות'.

מילה שכולכם מבינים, שהיא שגורה בשפת המקום, היו פתוחים לקבל משהו שאינו לינארי, שיהיה מוטמע בגופכם, חדש ומלא באור, רעיונות של 'אהה..'

חלקכם לא יבחינו ב'הורדות' אלו אלא רק לאחר שתעזבו את המקום, ותחזרו שונים לבתיכם.

גם לאלה שמתגוררים בהוואי ומרגישים את עפר האדמה מתחת לרגליהם, יהיו הרגשות חדשות לגבי המשמעות של כל זה.

 

הפסגה המסוימת של ההר הזה, המכונה כיום 'האי הגדול', היא מיוחדת מכל השאר, מכיוון שכאן היתה פלה, לפני 50,000 שנים. אז לא היה הרבה הבדל, היתה פעילות רבה יותר של הר הגעש כאן, ואולם כל השאר היו פעילים גם כן. אולם כאן הכל זרם, כאן נוצרה אדמה חדשה, כאן התקיימו מרבית הלימודים וההוראה, במדרון ובפסגה המסוימים של ההר הזה שהפך לאי.

 

זה היה שיעור ההיסטוריה, והנה הסקירה:

לו יכולתם לראות ממש עכשיו את הרשומות האקאשיות הקוסמיות שלכם - נשימתכם היתה נעתקת.

לפתע המעטה/הצעיף היה מורם, והייתם אומרים בתדהמה רבה 'ההההההה' אנחנו נצחיים, והרעיון של הגעה ושיבה, לידה ומוות, היה נעלם..

הייתם רואים את יחידות החיים הרבות כיחידה אחת - כפי שאנחנו רואים אותן - הייתם רואים את נשמתכם חוזרת שוב ושוב, והייתם מבינים שאינכם מתים. רק הגוף שלכם מתכלה. זה הכל.

 

שתי תפיסות מובהקות:

החיים אינם קשורים לביולוגיה.

מהרגע הראשון ששותפי היה כאן בפעם הראשונה, הפמליה שלו מורכבת לעתים קרובות מהנשמות שאהב ואיבד ביחידת החיים הנוכחית שלו. הדברים אמורים גם לגביכם - הם עדיין כולם כאן.

החלק המבלבל הוא שרבים מהם שבו והתגלגלו, ועדיין הם שייכם לפמליה - הכיצד?

ברוכים הבאים לרב מימדיות הלא לינארית, בה רבים יכולים להיות במקומות רבים בעת ובעונה אחת.

אתם מאמינים כך לגבי סנטה קלאוס, אם כך מדוע זה קשה כל כך..זה בדיוק מה שזה.

 

אתם נמצאים כאן בזמן הנכון, להרגיש דברים שיתכן ולא הייתם מוכנים להרגיש אותם, ללמוד דברים מכיוון שאתם זוכרים אותם ואתם גם זוכרים את המורה, ודברים אלה לעתים קרובות יגרמו לדמעות לזלוג מעיניכם, להבין שאתם כל כך מחוץ לעולם הזה, הדנ"א שלכם אינו אנושי במלואו.

וזהו סיפור האהבה, שנספר לכם אודותיו בהמשך.. זה מי שהנכם! דואגים לפלנטה הזו עם רשומות אקאשיות קוסמיות שזוכרות את כל הגלקסיות והיקומים.. מעולם לא היתה לכם התחלה, אתם בזמן מעגלי, תמיד הייתם! מהי ההתחלה ומהו הסוף של מעגל?

 

זה מי שהנכם.

אולם עבור כדור הארץ אתם מייצגים את ההתחלה של הלימוד וההוראה של הטוהר והאהבה של האל שבפנים. האחדות של כל הדברים שייכת לכם, ועכשיו אתם מתחילים לשוב עם התפישה של 'כל מה שיש'.

 

יש המשך לדברים, אני אשוב,

אני קריון המאוהב באנושות, על העפר של המקום בו למדתם הכל אודותי, אודות האל, אודות עצמכם.

 

וכך הוא הדבר.

 

 

 

© כל הזכויות שמורות לתמר גנישר

  כל הזכויות שמורות לתמר גנישר - קשרי אור © 2007-2020